اخبار برگزیده

آیا داعش وارد ایران میشد با کتاب فروشی ها مشکل داشت؟!

به نظر شما اگر داعش وارد ایران میشد با کتاب هایی که رو جلدش عقلب داشتند چه برخوردی مید؟! نظر من اینه، متمدن تر از این حرفا بودن که بخوان به خاطر یکی دو تا عقلب رو جلد دو تا کتاب یه کتاب فروشی رو پلمپ کنن
پلمب کتاب‌ فروشی به‌ خاطر عقلب!

 مدیر کتاب‌ فروشی ترنجستان سروش درباره خبر پلمب شدن این مرکز توضیح داد.

سعید مکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا اظهار کرد: در روزهای 25 و 26 بهمن‌ماه دوستان اماکن به ترنجستان آمدند و با اشاره به وجود عقلب بر روی جلد دو کتاب، این موضوع را ترویج فرهنگ غرب خواندند؛ درحالی‌که موضوع هر دو کتاب سبک زندگی ایرانی اسلامی و ازدواج بود.

او افزود: اعتراض‌های ما برای جلوگیری از این امر به نتیجه‌ای نرسید و آنان با این استدلال که شما در حال ظاهرسازی هستید، اعلام د که در این روز‌ها هم‌زمان با ما می‌توانیم و مجوز داریم تا حتی اگری روی پلاستیکش عقلب بود، آن را توقیف کنیم. با این استدلال تعدادی از کتاب‌های ما را که مجوز ارشاد داشتند، برداشتند و با خود بردند و برگه اخطاریه پلمب را به ما د.

مدیر کتاب‌فروشی ترنجستان سروش تصریح کرد: بعد از این اقدام نامه‌ای به اتحادیه ناشران نوشتم و از آنان خواستم تا نامه‌ای را به اداره اصناف و اماکن بدهند تا از پلمب ترنجستان جلوگیری شود. در سوم اسفندماه این نامه تحویل داده شد ولی گفتند این نامه را قبول ندارد. 16 فروردین به ما اعلام شد که به زودی این مکان پلمب می‌شود در حالی‌که ما روال قانونی را طی کرده‌ایم و هنوز نمی‌دانیم که علت اصلی پلمب چیست.

او در ادامه گفت: البته من به عنوان مسئول این‌جا به ناجا نیز زنگ زدم و مراتب اعتراض خود را نسبت به نحوه برخورد مأمورانش اعلام کردم. جای تأسف است که در جامعه ما که دستفروشان در سرتاسر انقلاب کتاب‌های مختلف را افست می‌کنند و بدون پرداخت حق نویسنده، ناشر و... به فروش می‌رسانند، کار ما که فقط چند کتاب‌مان با تصویر قلب همراه بوده غیرقانونی تلقی می‌شود؛ در حالی که این دوستان کاملا آزاد هستند. خبرگزاری ایسناآیا داعش وارد ایران میشد با کتاب فروشی ها مشکل داشت؟!

آیا داعش وارد ایران میشد با کتاب فروشی ها مشکل داشت؟!

آیا داعش وارد ایران میشد با کتاب فروشی ها مشکل داشت؟!

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها